KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15206086
nr 1520 6086
Hugo Lepik
(1905-2001), Estland
Sjölandskap. Signerad, akvarell, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 43x49 cm
Hugo Lepik, estländsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Estland 1905, död 2001 i Göteborg.
måndag 6 februari 2023
kl 18:29:36
Hugo Lepik
Läs mer om Hugo Lepik